مقالات

بهترین روش خرید لاستیک در شرایط کرونا

هر روز اخبار نگران کننده تری از اثرات کرونا ویروس منتشر می شود و باعث می شود متولیان امر و مسئولین ستاد ملی مبارزه با کرونا، تصمیمات جدید و سختگیرانه تری مانند اعمال جریمه برای کسانی که دستور ماسک زدن را رعایت نمی کنند و یا تعطیلی های یک هفته ای و دو هفته ای برخی صنوف اتخاذ کنند. اما این تعطیلی ها شامل همه نمی شود و به هر حال مردم برای انجام برخی امور ضروری یا غیر ضروری، از خانه خارج می شوند و به نوعی محدودیت ها را می شکنند که این خود می تواند در شیوع بیشتر بیماری اثر گذار باشد. یکی از دلایل خروج از خانه خرید است و ما در این مقاله سعی داریم راهی را پیشنهاد دهیم که برای خرید لاستیک در شرایط کرونا، به شما کمک شایانی خواهد کرد.

با توجه به شیوع کرونا، شهروندانی که خودروی شخصی دارند و پیش از کرونا، با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد می کردند، اکنون اما مطابق با گفته ی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اینکه حضور در مکان های سربسته و پرتجمع بویژه مترو و اتوبوس، بسیار خطرناک و این مکان ها بستر مناسبی برای انتشار ویروس کرونا است. ترجیح می دهند تا از خودروی خود برای رفت و آمد به محل کار استفاده کنند یا از تاکسی های اینترنتی و یا تاکسی های شهری بهره ببرند. بنابراین رفت و آمد با تاکسی های شهری نیز همچنان پر مخاطب است و با در نظر گرفتن کاهش تعداد مسافر مجاز در یک خودروی تاکسی از ۴ نفر به ۳ نفر، جابجایی این تاکسی ها نیز به مراتب بیشتر شده است.

از سویی علیرغم محدودیت ها و هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا برای در خانه ماندن، میل به بیرون رفتن از خانه بویژه برای خرید و تفریح، در بین مردم چندان هم کاسته نشده است. چرا که هنوز هم می توان حضور پر رنگ مردم را در مراکز خرید، رستوران ها و پارک ها دید. امری که نه تنها ضروری نیست، بلکه در شرایط کنونی بسیار هم خطرناک و عامل شیوع بیشتر ویروس کرونا است.

لذا همه ی اینها نشان از نقش پر رنگ سفرهای درون شهری شخصی در زندگی روزمره حتی در شرایط کرونا دارد و البته بر کسی پوشیده نیست که این حجم از سفرهای درون شهری (فارغ از ضروری بودن یا نبودن شان) که بخش قابل توجهی از آنها نیز با خودرو انجام می شود، تا چه حد می تواند بحران آلودگی هوا و ترافیک کلانشهرها بویژه تهران را تشدید کند و بر شیوع بیشتر ویروس و فشار مضاعف به کادر درمان و جامعه ی پزشکی بیافزاید. بنابراین لزوم کاهش این سفرها بسیار ضروری و حیاتی است.

اما راهکار کاهش این سفرها چیست؟ آیا می توان هرگز از خانه خارج نشد؟ قطعا خیر. حال که پاسخ منفی است، آیا می توان حداقل برای امور غیر ضروری، در خانه ماند و از بیرون رفتن خودداری کرد؟ بطور مثال اگر بتوانیم بدون خارج شدن از خانه و حضور در مراکز خرید که خطر انتقال ویروس در آنها بسیار بالاست،، خرید اقلام مورد نیاز و کالاهای مد نظرمان را انجام دهیم آیا باز هم بیرون رفتن از خانه ضروری است؟ پاسخ حتما منفی است. ما در این مطلب سعی داریم برای خرید لاستیک در شرایط کرونا، بهترین راه را به شما معرفی کنیم.

راه حل چیست؟

راه حل بسیار ساده و البته آشناست. امروزه بستر اینترنت، انجام اغلب کارها را برای ما آسان تر و سریع تر کرده است. ما به راحتی به کمک اینترنت، سفارش غذا می دهیم، تاکسی می گیریم، مشاوره ی پزشکی دریافت می کنیم و بسته های مورد نظرمان را برای نقاط مختلف ارسال می کنیم و در آخر، کالای مورد نظرمان را می خریم.

تایر یا لاستیک هم از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین خرید اینترنتی لاستیک راهی بسیار آسان و سریع و شفاف است که می تواند دغدغه های ما را کاهش دهد و خطرات ناشی از خرید حضوری آن را برای ما بر طرف کند. بنابراین باید راه های قدیمی را کنار گذاشت و به روش های جدید عادت کرد.

مزایای خرید اینترنتی تایر چیست؟

برای اینکه بدانیم چرا خرید اینترنتی لاستیک هوشمندانه و بهتر است، باید ابتدا ببینیم که تا پیش از کرونا، برای خرید لاستیک چگونه عمل می کردیم؟ باید گفت احتمالا از دوستان و اطرافیانمان سراغ یک لاستیک فروشی مطمئن را می گرفتیم، یا با گشتی در محله مان، یک فروشنده ی خوب را جستجو می کردیم و یا با مراجعه به بازار تایر یا همان راسته ی لاستیک فروشان در شهر خودمان، در پی خرید لاستیک با کیفیت و خوش قیمت بودیم.

 اما در حال حاضر به خوبی می دانیم که این کار چقدر زمان بر و خسته کننده است و از طرفی این مکان ها تا چه حد می توانند خطرناک باشند. چرا که گذری به پاساژهای فروش تایر، نشان از صف های طولانی و ازحام جمعیت برای خرید لاستیک دولتی دارد که خود، خطر حضور در این فضاها را بیشتر خواهد کرد.

از سوی دیگر اغلب کسانی که به فروشگاه های فیزیکی مراجعه می کنند، هدفشان مشاهده ی تایر از نزدیک است چرا که می خواهند وضعیت ظاهری آن را خود بررسی کنند. اما امروزه دیگر رویت تایر از نزدیک، اقدامی منسوخ شده و قدیمی است که اولویت خود را از دست داده است و می توان در خرید اینترنتی، این نیاز را نیز تا حد زیادی برطرف ساخت. مخصوصا کسانی که به دنبال خرید لاستیک فابریک خودروی خود هستند، دیگر نیازی به بررسی ظاهری تایر ندارند و فقط می بایست مشخصات تایر را با نسخه ای که در خودرو نصب است تطبیق دهند.

ضمن اینکه یک لاستیک فروش ممکن است تنوع کالای زیادی نداشته باشد و شما با محدودیت انتخاب مواجه شوید، چرا که تنوع کالا نیازمند برخورداری از یک فروشگاه بزرگ است و از طرفی اگر تنوع تایرها در فروشگاه زیاد باشد، موجب سردرگمی می شود و بررسی همه ی آنها، زمان بسیار زیادی می طلبد که عملا امکان صرف زمان زیاد در فروشگاه وجود ندارد. همچنین معمولا قرار دادن قیمت لاستیک به هر روش در فروشگاه ها، امر مرسومی نیست و کمتر لاستیک فروشی را می توان یافت که قیمت تایر را به شکلی در معرض دید مشتری قرار دهد.

نکته ی دیگر اینکه هنگام مراجعه به فروشگاه های فیزیکی، همانطور که پیشتر اشاره شد به دلیل نبود زمان کافی چندان نمی توان از کم و کیف کالا سوال کرد و جواب گرفت. چرا که لاستیک یک کالای بسیار پیچیده و البته بسیار مهم و کلیدی است که عملکرد آن اثر مستقیمی بر ایمنی و رفاه سرنشینان و امنیت وسیله نقلیه و هر آنچه سوار بر تایرها است، دارد. بنابراین پرس و جو و تحقیق و بررسی آن در زمان کم امکان پذیر نیست و از طرفی فروشندگان نیز نمی توانند وقت زیادی برای این موضوع صرف کنند و در نهایت مشتری در این بازار سیاه بین این همه لاستیک گرد و سیاه، باید همچنان دور خود بچرخد و گویی این سردرگمی و عدم اطمینان، پایانی ندارد.

چرا خرید اینترنتی لاستیک؟

اما چرا باید لاستیک را اینترنتی خرید؟ ممکن است هنوز با این گزاره موافق نباشید، اما باید گفت خرید لاستیک بصورت اینترنتی به مراتب راحت تر و مفیدتر است و شفافیت و قابلیت مقایسه ای بسیار بیشتری دارد. شما به راحتی و بدون نیاز به فروشنده می توانید در فروشگاه های مختلف اینترنتی لاستیک، کالای مد نظر خودتان را جستجو و مقایسه کنید. امری که تقریبا انجام دادنش در فروشگاه های فیزیکی غیر ممکن است. ضمن اینکه در فروشگاه های اینترنتی، معمولا اطلاعات بیشتری در معرض دید مشتری قرار می گیرد و او می تواند بررسی بهتر و انتخاب دقیق تری انجام دهد و در صورت نیاز به مشاوره، با پشتیان سایت ارتباط بگیرد.

خوشبختانه خرید لاستیک بصورت اینترنتی، مانند خرید اینترنتی پوشاک یا کفش نیست که پیش از خرید، نیاز به پرو داشته باشد. چرا که لاستیک خودرو کالایی با استانداردهای مشخص و اندازه های معین است و نمی توان در آن شکی کرد. بطور مثال تولید کننده های پوشاک، از الگوهای مختلف و سایزبندی های گوناگونی استفاده می کنند و همیشه خریدار این کالاها، نیاز دارد تا تطابق آنها را با اندام و سلیقه ی خود بررسی کند. اما درباره ی تایر، این موضوع صدق نمی کند و شما می توانید براحتی با دانستن سایز اصلی لاستیک خودروی خودتان، در اینترنت به دنبال آن بگردید.

به علاوه همانطور که قبلا اشاره شد، خرید اینترنتی تایر امری ساده و مفید است و انجام آن، بخشی از سفرهای غیرضروری و همچنین اتلاف انرژی و وقت شما را کاهش خواهد داد. بنابراین ویژگی پاک بودن را نیز باید به مزایای بی شمار خرید اینترنتی لاستیک افزود و با انجام این امر هوشمندانه، نقش هر چند کوچکی در کاهش آلودگی هوا و ترافیک ایفا کرد.

خرید لاستیک دولتی

بنا به تصمیمات دولتی، فروش حضوری لاستیک دولتی ممنوع شد و خرید لاستیک سواری حواله ای صرفا از طریق اینترنت و وب سایت های فروشگاهی تولیدکنندگان تایر کشور و یا وب سایت های نمایندگان آنها امکان پذیر است (لینک خبر) و فروشگاه های فیزیکی دیگر نمی توانند تایر سواری تولید داخل را بصورت حواله ای و با سند خودروی مشتری، با قیمت مصوب توزیع کنند. این تصمیمی است که کارگروه تنظیم بازار لاستیک وزارت صمت اخیرا اتخاذ و آن را اطلاع رسانی کرده است. بنابراین برای خرید لاستیک دولتی (تایرهای سواری ایرانی با حواله)، می توانید به وب سایت تولیدکنندگان تایر کشور و یا وب سایت های نمایندگان آنها مراجعه کنید.

از کدام وب سایت فروش اینترنتی تایر خرید کنیم؟

در پایان باید اشاره کنیم که هر وب سایت فروشگاهی تایر، قابل اعتماد نیست. برای اینکه از اصالت فروشگاه و معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید، باید از وجود و اصالت نماد اعتماد الکترونیکی معتبر و نماد مجوز اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی در وب سایت مد نظر اطمینان حاصل کنید و با کلیک کردن بر تصویر این دو نماد در وب سایت و بررسی شان، از صحت آنها مطمئن شوید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. بی شک دیدگاه های شما کاربران عزیز، ما را در راستای تولید محتوای مفیدتر، کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین از شما خواهشمندیم دیدگاه خود را درباره ی این نوشته برای ما درج نمایید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها