مقالات

توصیه های فنی برای نگهداری تایرها در شرایط کرونا و قرنطینه ی خانگی

در شرایط غیرمعمولی که به دلیل COVID-19 با آن روبرو هستیم، کشورهای مختلف از نظر اعمال محدودیت و سطح قرنطینگی، شرایط متفاوتی دارند. در این مدت بسیاری از ناوگان کامیون ها، اتوبوس ها، وانت ها و بویژه خودروهای سواری شخصی برای مدت زمان نامعلومی متوقف هستند.

به منظور ایمن نگه داشتن تایرها در این مدت، حامی تایر توصیه هایی کلی را به دارندگان انواع وسایل نقلیه ارائه می کند. لطفاً آنها را با دوستان، همکاران و نزدیکان خود به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید فارغ از اینکه چه برند تایری استفاده می کنند، این پیام را به سایر کاربران برسانند.

توصیه های عمومی حامی تایر برای خودروهایی که در زمان همه گیری COVID-19، به مدت طولانی پارک شده اند:

تایرها برای تحمل بار وسایل نقلیه برای مدت طولانی در پارکینگ طراحی نشده اند. توقف وسیله نقلیه برای مدت زمان طولانی بطور مثال در پارکینگ، موجب تخت شدگی تایر در ناحیه ای که در تماس با زمین است می گردد. در زیر نکاتی برای ایمن نگه داشتن تایر در زمان توقف و نحوه آماده نگه داشتن آنها برای مسافرت به محض رفع محدودیت سفر ارائه شده است.

  1. ۱٫     در زمان پارکینگ طولانی مدت، فشار باد توصیه شده را در تایرها حفظ کنید. افزایش فشار ۱۰٪ در زمان پارکینگ طولانی مدت، احتمال ایجاد تخت شدگی تایر را کاهش می دهد.
  2. توصیه می شود فشار باد تایر را هر ۱۵ روز یکبار بررسی کنید، در صورت امکان حداقل یک بار در ماه آن را بررسی و تنظیم کنید.
  3. در صورت مشاهده کاهش فشار باد به میزان ۱۵٪ یا بیشتر در تایرهای کامیون / اتوبوس و ۲۰٪ یا بیشتر در تایرهای خودروهای ون / سواری، تایر را از رینگ خارج و هرگونه سوراخ و خرابی احتمالی را برای تعمیر بررسی کنید.
  4. وسیله نقلیه خود را در جایی دور از تابش نور مستقیم خورشید پارک کنید. تابش مستقیم نور خورشید می تواند باعث ایجاد ترک خوردگی های اوزونی در قسمت دیواره ی تایر شود. در صورت نبود امکان پارک کردن وسیله نقلیه در سایه، تایرها را بپوشانید تا از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.
  5. تلاش کنید ماهانه یک بار وسیله نقلیه را روشن و حرکت دهید، در غیر این صورت تایرها را چرخانده و نقطه ی تماس آنها را با زمین تغییر دهید.
  6. اطمینان حاصل کنید که کلیه سنگریزه های موجود در شیارهای تایر در محل تماس با زمین را پاک کنید زیرا این امر باعث آسیب دیدن تایر می شود.
  7. پیش از آغاز حرکت، تمام لاستیک ها را بررسی کرده و فشار باد توصیه شده توسط سازنده خودرو یا کارشناس تایر را تنظیم کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها